[{"@context":"https:\/\/schema.org\/","@type":"Article","@id":"https:\/\/www.ceros.cz\/nemam-vysokou-skolu\/#Article","mainEntityOfPage":"https:\/\/www.ceros.cz\/nemam-vysokou-skolu\/","headline":"Nem\u00e1m vysokou \u0161kolu","name":"Nem\u00e1m vysokou \u0161kolu","description":"Mus\u00edm se p\u0159iznat, \u017ee \u0161kola v\u017edycky byla u m\u011b na prvn\u00edm m\u00edst\u011b. Moc r\u00e1da jsem se u\u010dila, tak\u00e9 jsem se cht\u011bla d\u00e1le vzd\u011bl\u00e1vat, proto\u017ee u n\u00e1s doma v\u0161ichni byli vysoko\u0161kol\u00e1ci, a tak j\u00e1 osobn\u011b jsem si v\u016fbec nedok\u00e1zala p\u0159edstavit, \u017ee bych tak\u00e9 nem\u011bla vysokou \u0161kolu. Jenom\u017ee v\u0161ichni v\u00edme, jak to chod\u00ed. Bohu\u017eel jsem v\u016fbec nedos\u00e1hla [&hellip;]","datePublished":"2024-03-31","dateModified":"2024-03-31","author":{"@type":"Person","@id":"https:\/\/www.ceros.cz\/author\/#Person","name":"","url":"https:\/\/www.ceros.cz\/author\/","identifier":1,"image":{"@type":"ImageObject","@id":"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/0004469d2196026c4aaacbb56e80b8fe204b91e98e8d884732a12310e081011a?s=96&d=mm&r=g","url":"https:\/\/secure.gravatar.com\/avatar\/0004469d2196026c4aaacbb56e80b8fe204b91e98e8d884732a12310e081011a?s=96&d=mm&r=g","height":96,"width":96}},"publisher":{"@type":"Organization","name":"ceros.cz","logo":{"@type":"ImageObject","@id":"\/logo.png","url":"\/logo.png","width":600,"height":60}},"image":{"@type":"ImageObject","@id":"https:\/\/www.ceros.cz\/wp-content\/uploads\/girl-2771936_1280_1.jpg","url":"https:\/\/www.ceros.cz\/wp-content\/uploads\/girl-2771936_1280_1.jpg","height":0,"width":0},"url":"https:\/\/www.ceros.cz\/nemam-vysokou-skolu\/","about":["Vzd\u011bl\u00e1n\u00ed"],"wordCount":414,"articleBody":"Mus\u00edm se p\u0159iznat, \u017ee \u0161kola v\u017edycky byla u m\u011b na prvn\u00edm m\u00edst\u011b. Moc r\u00e1da jsem se u\u010dila, tak\u00e9 jsem se cht\u011bla d\u00e1le vzd\u011bl\u00e1vat, proto\u017ee u n\u00e1s doma v\u0161ichni byli vysoko\u0161kol\u00e1ci, a tak j\u00e1 osobn\u011b jsem si v\u016fbec nedok\u00e1zala p\u0159edstavit, \u017ee bych tak\u00e9 nem\u011bla vysokou \u0161kolu. Jenom\u017ee v\u0161ichni v\u00edme, jak to chod\u00ed. Bohu\u017eel jsem v\u016fbec nedos\u00e1hla na to, abych m\u011bla na vysokou \u0161kolu, nebo abych m\u011bla alespo\u0148 na vy\u0161\u0161\u00ed odbornou. \u0160kolu skon\u010dila jsem u dvou\u00a0maturit ze zdravotnictv\u00ed a tak\u00e9 z ekonomie. Byla jsem z toho opravdu hodn\u011b ne\u0161\u0165astn\u00e1. Ale co jsem m\u011bla d\u011blat? Jednozna\u010dn\u011b, kdy\u017e mi \u017e\u00e1dn\u00e9 u\u010den\u00ed ne\u0161lo. Kdy\u017e jsem se nedostala na vysokou \u0161kolu, tak co jsem m\u011bla d\u011blat? To u\u017e jsem z toho m\u011bla zhroutit?\u00a0Jednozna\u010dn\u011b jsem \u0161la po maturit\u011b do pr\u00e1ce, tam m\u011b to docela bavilo a \u0159ekla jsem si, \u017ee si alespo\u0148 m\u016f\u017eu d\u011blat n\u011bjak\u00e9 rekvalifika\u010dn\u00ed kurzy. Byla jsem opravdu nat\u011b\u0161en\u00e1, \u017ee tak\u00e9 si mohu ud\u011blat dvoum\u011bs\u00ed\u010dn\u00ed n\u00e1stavbu na podnik\u00e1n\u00ed, tak\u017ee jsem si \u0159ekla, \u017ee budu m\u00edt alespo\u0148 t\u0159et\u00ed\u00a0maturitu, abych se doma nestyd\u011bla na vysokou \u0161kolu. Jednozna\u010dn\u011b nem\u00e1m. V\u017edycky je doma n\u011bjak\u00e1 \u010dern\u00e1 ovce rodiny, a to jsem byla j\u00e1. Bohu\u017eel jsem se nedostala na vysokou \u0161kolu, ani na vy\u0161\u0161\u00ed odbornou \u0161kolu a rodi\u010de z toho tak\u00e9 byli ne\u0161\u0165astn\u00ed. Mo\u017en\u00e1 rodi\u010de z toho byli ne\u0161\u0165astn\u00ed, v\u00edce ne\u017e jsem byla j\u00e1. Ale tak\u00e9 jsem je\u0161t\u011b jednou\u00a0zkou\u0161ela vysokou \u0161kolu ekonomickou, ale bohu\u017eel jsem se tam v\u016fbec nedostala. Ani nev\u00edte, jak moc m\u011b to mrzelo a myslela jsem si, \u017ee jsem rodi\u010de opravdu hodn\u011b zklamala. Rodi\u010de si zde bydl\u00ed z toho ne\u0161\u0165astn\u00ed, ale \u0159ekli, \u017ee kdy\u017e jednozna\u010dn\u011b mi tohle nejde, a kdy\u017e jsem se tam nedostala, \u017ee se ned\u00e1 jednozna\u010dn\u011b nic d\u011blat. Nakonec to dopadlo tak, \u017ee jsem si ud\u011blala opravdu n\u00e1stavbu podnik\u00e1n\u00ed a potom je\u0161t\u011b jazykov\u00e9 kurzy. Byla to francouz\u0161tina a n\u011bm\u010dina, proto\u017ee anglicky um\u00edm opravdu dob\u0159e a cht\u011bla jsem je\u0161t\u011b um\u011bt dal\u0161\u00ed dva\u00a0jazyky, abych si vynahradila to, \u017ee nem\u00e1m vysokou \u0161kolu nebo vy\u0161\u0161\u00ed odbornou \u0161kolu.\u00a0                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        3.9\/5 - (8 votes)        "},{"@context":"https:\/\/schema.org\/","@type":"BreadcrumbList","itemListElement":[{"@type":"ListItem","position":1,"name":"Nem\u00e1m vysokou \u0161kolu","item":"https:\/\/www.ceros.cz\/nemam-vysokou-skolu\/#breadcrumbitem"}]}]