Kdybyste dostali za úkol přesvědčit někoho, kdo by si rád nainstaloval teplovodní podlahové topení svépomocí, jak byste postupovali? Jaké byste volili přesvědčivé argumenty, aniž byste museli volit formu nátlaku či manipulace? Jakýkoli nátlak nikam také nevede a každému, kdo je do něčeho tlačen, se to pak zdá podezřelé.

cvičení na podlaze

Teplo rozložené po celém prostoru – vynález ústředního topení a radiátorů vnesl lidstvo doslova do nové éry, protože do té doby se místnosti vytápěly lokálně v kamnech, a byla to dřina a otrava. Snad každý, kdo musel takto zatápět a vynášet uhlí do patra, se těšil, až zima skončí. Mít v domě pouze jediný zdroj vytápění a vyhřívat s ním všechny místnosti – to bylo něco! Jenže ani radiátory nejsou ideálním řešením, protože jsou postavené na plocho, a odtud teplo proudí pouze úzkým pruhem ke stropu. Teprve, až se vyhřeje strop, se ohřátý vzduch šíří dál, načež ve finále máte u stropu horko, a u podlahy chladno. A chodit tu naboso, nepřipadá v úvahu. S podlahovým topením toto odpadá, protože teplo se šíří od podlahy rovnoměrně po celé ploše, a vzduch se tím udržuje na stejné teplotě v celém obytném prostředí.

bosonohá dívka

Bosonohý chodník – znáte barefoot chodníčky? Je o ně celkem zájem mezi lidmi, co si uvědomují, jak zásadní vliv má bosonohá chůze na naše zdraví. Stimulují se tím citlivé body na chodidlech, které jsou propojené s tělesnými orgány, a tím se zlepšuje náš zdravotní stav. Jenže chodit naboso si můžeme dovolit jen v létě, v zimě je to tabu, a v domácnosti, kde se topí radiátory, zpravidla též. S podlahovým topením ovšem získáte bonus ve formě teplé podlahy, což je pro bosá chodidla podobný balzám, jako stimulace reflexních bodů skrze masážní předměty. Můžete si tím pádem doma dopřát bosonohou chůzi po celý rok, a možné je i vytvoření barefoot chodníku třeba v ložnici, kde nainstalujete některé masážní prvky, a ve spojení s teplem od podlahy to bude perfektní zážitek.